28.detsember 2016 allkirjastati Kuremaa lossis Jõgeva linna, Jõgeva valla, Palamuse valla ja Torma valla ühinemisleping.

Ühinemise tulemusena sünnib Jõgevamaa suurim omavalitsus, kus elab ligi pool maakonna elanikest. Ühinemislepingu allakirjutamisele eelnesid 22.detsember 2016 ühinevate valdade volikogude istungid, kus kinnitati ühinemisleping koos lisadega. 28.detsember 2016 kogunesid ühinemise juhtivläbirääkijad Kuremaa lossi, kus siis ühinemisleping pidulikult volikogu esimeeste, vallavanemate ja juhtivkomisjoni liikmete poolt allkirjastati.

Ühekoos tõdeti, et järgnev, 2017 aasta saab olema töörohke.

Ühinenud valla nimeks saab Jõgeva vald ja selle volikogus saab olema 27 liiget. Valla halduskeskuseks jääb Jõgeva linn. Valla haldusterritooriumi suurus on 1027,8 km2 ja elanikke ligikaudu 14 010.

Teate koostas:

Terje Rudissaar