Metsaomanikule

6.03.14

 Hea metsaomanik, metsateatise täitmisel ja muude metsanduslike teemade puhul palume pöörduda erametsanduse konsulentide poole, kes annavad metsa majandamiseks vajalikku nõu, aitavad täita metsaomanikel erinevaid vorme (sh. metsateatised) ning taotleda toetusi. Konsulendid on metsandusvaldkonna eksperdid ning lähtuvad nõustamisel kliendi vajadustest, soovidest, võimalustest ning piirangutest. Kuni kahe tunni ulatuses on konsulentide nõuanne metsaomanikule tasuta.

Seevastu keskkonnaameti metsaspetsialistide ülesanne on metsateatisi kontrollida, teostada metsakaitseekspertiisi ja tegeleda metsakultiveerimismaterjali impordilubade väljastamisega. Kõikide muude metsandusküsimuste osas tuleks metsaomanikel suunduda konsulentide juurde.

Lisainfo aadressil www.eramets.ee/noustamine/, e-posti aadressil siseriiklik@eramets.ee või telefonil 683 6057. Nõustamiseks on soovitav eelnevalt konsulendile helistada ja aeg kokku leppida.

SA Erametsakeskus on Keskkonnaministeeriumi haldusalas tegutsev riigi sihtasutus, mille ülesandeks on metsaomanike kompetentsi tõstmine ning keskkonnasõbraliku ja efektiivse erametsanduse edendamine.

 

Konsulentide kontaktandmed  >>>

 

 

 

 

 

Toimetaja: PRIIT KALME